فصل اقتصاد – در پی حمله سایبری دو شب گذشته، همراه اول اعلام کرد: با تمهیدات در نظر گرفته شده، هیچگونه اختلالی در سرویس‌دهی این اپراتور ایجاد نشده است.

به گزارش سرویس بازار ایسنا، بنابر اعلام همراه اول ، با توجه به رصد مستمر در لایه‌های مختلف در شرکت ارتباطات سیار ایران، این شرکت مورد حمله قرار نگرفته است و جهت افزایش اطمینان از عدم امکان بروز این اختلال و نیز کاهش ریسک‌ها و احتمالات ممکن در این زمینه، اقدامات لازم اعم از محدودسازی و مسدودسازی مسیرهای احتمالی در لایه‌های داخلی صورت پذیرفته است. لازم به ذکر است سرویس‌دهی این اپراتور بدون اختلال به مشترکان در حال ارائه است.
پیش از این نیز وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در این خصوص اعلام کرده بود: شرکت ارتباطات زیرساخت و اپراتورهای تلفن همراه کشور به وجود حفره امنیتی توجه و آن را اصلاح کرده بودند.
در پی بروز اختلالات سراسری در سرویس‌های اینترنت و مراکز داده‌های جهانی در هفدهم فروردین ماه سال جاری، شرکت ارتباطات زیرساخت اعلام کرد: با توجه به بررسی‌های صورت گرفته، مشخص شد این حملات بیشتر در بخش تجهیزات روتر و سوئیچ‌های متعدد شرکت سیسکو بوده که به دلیل ضعف امنیتی، به هکرها اجازه داده است تا به زیرساخت‌های ارتباطی بسیاری از کشورها حمله شود.