عصراقتصاد: تحلیل گرافیکی زنده فوتبال به عنوان یک تکنولوژی سطح بالا شناخته می‌شود که تا پیش از این در انحصار سه کشور قرار داشت. اما هم اکنون محققان و دانشجویان ایرانی با تلاش فراوان اولین نرم افزار پیشرفته برای تحلیل و آنالیز انلاین بازی‌های فوتبال را طراحی و در اختیار علاقمندان قرار دادند. این نرم افزار که توانایی تحلیل داده بسیار بالایی دارد ایران را در لیست کشورهای دارای این تکنولوژی قرار می دهد.

در همین راستا مدیر عامل شرکت ارتباطات سیار هوشمند امین که مدیریت این پروژه را بر عهده داشت با بیان این که گروهی از محققان و دانشجویان و متخصصان حوزه طراحی اپلیکشن سرگرمی های نشاط انگیز و سالم برای کودکان و نوجوانان و جوانان کشور از سال ۹۱ کار بر روی این طرح را آغاز کردند اظهار داشت: این گروه از محققان یک اپراتور تخصصی حوزه کودک و نوجوان هستند که بر پایه آخرین تکنولوژی های روز برای نخستین بار محصولی فناورانه را در اختیار کودکان و جوانان کشور قرار می دهند تا زمینه سازی هیجان انگیزتر شدن بازی فوتبال را ایجاد کنند.

امین کلاهدوزان اضافه کرد: این محصول با ضبط ویدویی بازی فوتبال بدون نیاز به نصب هیچ سنسوری در ورزشگاه این امکان را برای کاربران ایجاد می‌کند که در زمان پخش مسابقه همه رفتارها و حرکات و اهداف تیم‌ها را آنالیز و تحلیل کنند و مسابقات فوتبال را برای خود هیجان انگیز تر کنند.

وی ادامه داد: در این محصول ماژولی کار گذاشته شده که همه اطلاعات و جزییات بازی ها و مسابقات را به صورت کاملا گرافیکی میتواند در اختیار کاربر قرار دهد تا براساس برنامه های نصب شده تحلیل ها و پیش بینی های خود را به صورت آنلاین به انجام برساند.

مدیر عامل شرکت ارتباطات سیار هوشمند امین افزود: این تکنولوژی را تنها برخی از شرکت های معظم مانند اینتل در اختیار دارند و این در حالی است که همان ها هم در ورزشگاه نیوکمپ با ۳۶ دوربین این امکان را آماده سازی می کنند در حالی که محصول ایرانی چنین نیازی ندارد.

علاوه بر این در خلال این رونمایی از یک اپلیکیشن موبایلی هم برای پیش بینی آنلاین مسابقات فوتبال با هدف ترویج دانش تحلیل برای جوانانی که به دنبال این قبیل سرگرمی ها هستند رو نمایی شد.

کلاهدوزان در این خصوص نیز گفت: اپلیکیشن مذکور قابلیت سرویس دهی آنلاین و همزمان بین ۵۰۰ تا یک میلیون کاربر را دارد و در تمام لحظات می تواند اطلاعات بازی را انتقال دهد.

وی همچنین با بیان این که اپلیکیشن “تین کاپ” یک نرم افزار فروشی نیست و همه می توانند به رایگان آن را بر روی گوشی های خود نصب کنند ، افزود: این تکنولوژی برای اولین بار در ایران بصورت تجاری رونمایی می شود. از ارائه این اپلیکیشن سرگرمی سازی سالم و هیجان انگیزتر کردن مسابقات فوتبال نزد کاربران جوان است .

کاهدوزان افزود: ارائه یک اکوسیستم امن در بین خانواده ها هدف اصلی طراحی چنین اپلیکیشنی است و بر این اساس ساز و کار این بسته به گونه ای طراحی شده که کاربری که عضو این اپراتور است آن را دانلود کرده و در طول ماه تنها یک بار پولی اندک را برای شارژ برنامه خود پرداخت می کند و نیازی به این ندارد که هربار برای چنین برنامه ای هزینه هایی را عهده دار شود و می تواند از کلیه سرویس های بسته به صورت رایگان استفاده کند.