آذری جهرمی در همایش هفته ملی ازدواج:

مسئولان ازدواج و زندگی ساده را به تصویر بکشند

تهران- ایرنا- وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، با تاکید بر تبلیغ و ترویج ازدواج آسان، خواستار به تصویر کشیدن زندگی و ازدواج ساده توسط مسئولان شد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، محمدجواد آذری جهرمی در همایش هفته ملی ازدواج در سالن همایش‌های صدا و سیما، با اشاره به سال‌روز ازدواج خود در ۱۹ مرداد سال ۸۳ گفت: برای ازدواج یک سیم کارت و گوشی تلفن همراه داشتم که آن‌ها را فروختم و با پول آن حلقه ازدواج و آیینه و شمعدان خریدم و در سالن تلاش وزارت کار نیز مراسم ازدواج گرفتم.
وی با تاکید بر برگزاری مراسم ساده ازدواج افزود: وضع مالی خانواده همسرم خوب بود اما ترجیح دادیم مراسم ازدواج ساده‌ای برگزار کنیم و ‌با گذشت زمان و داشتن سه فرزند، از ازدواجم راضی هستم.
آذری جهرمی با انتقاد از هماهنگ نبودن حرف با عمل برخی افراد اظهار داشت: نمی‌شود همواره حرف از ازدواج ساده بزنیم اما در عمل حاضر نباشیم از تالارهای فرمانیه و زعفرانیه پایین‌تر بیاییم، بنابراین زندگی ساده را باید از خود و فرزندانمان آغاز کنیم.
وزیر جوان ارتباطات با بیان اینکه شروع ساده زندگی می‌تواند پشتوانه مهمی برای آینده زندگی باشد، تصریح کرد: وقتی هزینه‌های سنگین برای شروع زندگی لحاظ شد، نمی‌توان تصویر روشنی را برای زندگی مشترک ترسیم کرد.
عضو کابینه دولت تدبیر و امید با اشاره به نگاه رقابتی که در میان برخی خانواده‌ها شکل گرفته است، اظهار داشت: برخی با عنوان اینکه «حالا یک شب است» با تحمیل هزینه‌های زنجیره‌وار، هزینه‌های سنگین دیگری را روی هم تل انبار می‌کنند که به همین دلیل در بسیاری از ازدواج‌ها، زوجین برای ادامه مسیر زندگی به مشکل می‌خورند؛ چون توقعات بالا می‌رود، این مساله نیاز به فرهنگ سازی برای نمایش عملی و عینی دارد و تمام مسئولان کشور که مورد توجه و اعتماد مردم هستند باید در این امر مشارکت کنند تا نشان داده شود که حرف و عمل ما یکی است.
وزیر ارتباطات خواستار به تصویر کشیدن زندگی ساده توسط مسئولان شد و خاطرنشان کرد: باید واقعیات را به تصویر بکشیم که این خود بزرگترین ترویج است و از زندگی‌های ساده تقدیر کنیم که الگوسازی زندگی ساده نیاز به تلاش بیشتر دارد.
وزیر جوان کابینه دولت دوازدهم با بیان اینکه از دید من شبکه‌های اجتماعی بهترین ابزار برای اصلاح الگو و رفتارها در جامعه هستند، گفت: به سهم خودم وقتی پستی را در شبکه‌های اجتماعی همراه عکسی از خانواده‌ام منتشر می‌کنم، در پایان آن هشتک می‌زنم «باخانواده»، چرا که  باید همه را تشویق کرد زندگی با خانواده و اصلاح رفتار در زندگی را ترویج کنند چون راه حل اصلاح الگوها در فضای مجازی در خود فضای مجازی است.
آذری جهرمی در پایان سالروز ازدواج مولی‌الموحدین حضرت علی علیه‌السلام و حضرت فاطمه زهرا (س) را تبریک و تهنیت گفت.