در گزارش حاضر، براساس نظر گروه مشاورین Strand به تاثیرTelmore به عنوان اپراتور مجازی موبایلی که انقلاب عظیمی در بازار موبایل دانمارک برپا کرده، اشاره شده است؛ انقلابی که تدریجا به کل دنیا تعمیم یافت.
Telmore امروزه به عنوان یک مفهوم و مدل قابلیت پیاده سازی دارد: مفهومی که نه تنها بر ارزانی بلکه بر تجربیات مثبت مشتریان و رضایت زیاد آنها دلالت دارد. داستان این اپراتور درباره مردی است که رویای ایجاد تمایز در دنیای موبایل را داشت؛ راسموسن به عنوان بنیانگذار این اپراتور می خواست، مانند شرکت های هواپیمایی و هتل ها که خدمات خود را اینترنتی می فروشند، از طریق اینترنت سیم کارت و ترافیک موبایل را به فروش برساند.
داستان موفقیت Telmore درباره اینست که چگونه یک اپراتور مجازی موبایل کوچک با منابع محدود، توانست تله کام فرانسه را مجبور کند که Orange دانمارک را یکجا و به قیمت ارزان، به اپراتور TeliaSonera (فعال در کشورهای اسکاندیناوی) بفروشد. محاسبه سرمایه گذاری Orange در کسب و کار خود در دانمارک و محاسبه قیمت فروش آن نشاندهنده اینست که آن ها حدود ۱ میلیارد یورو ضرر داده اند. درواقع، هر اپراتور موبایل دیگری که این تغییر پارادایم را درک نکند، به زیان در کسب و کار خود محکوم است.
در واقع اپراتور بی ریشه Telmore توانست بازار موبایل دانمارک را تغییر دهد؛ این تغییر تدریجا به همه جای اروپا از جمله نروژ، فنلاند، آلمان، بلژیک، هلند و اسپانیا سرایت کرد. در عمل، اپراتورهای مجازی موبایل با قیمت پایین نه تنها روی کسب و کار Orange در دانمارک تاثیر منفی داشتند، بلکه روی کسب و کار این اپراتور در آلمان نیز، تاثیر منفی گذاشتند، به نحوی که Orange کسب و کار آلمانی خود را به T-Mobile واگذار کرد.
دو اپراتور Telmore و CBB در سالهای ابتدایی فعالیت خود، تنها با کانال توزیع مبتنی بر وب سایت خود، با چهار اپراتور مطرح در کشور دانمارک رقابت کردند. سه سال پس از شروع فعالیت Telmore، در سال ۲۰۰۳ این اپراتور توسط TDC، بزرگترین اپراتور دانمارک، خریداری شد و براساس تصمیم TDC مقرر شد فعالیت آن فرا- مرزی شود. البته تصمیم بر بین المللی شدن این اپراتور موفقیت آمیز نبود (این عدم موفقیت به هیچ عنوان تقصیر Telmore نبود).
در حال حاضر، اروپا پر از اپراتورهای مجازی موبایل فعال ملی و منطقه ای است که از الگوی Telmore کپی برداری شده است. آنهایی که تحت مدیریت حرفه ای توانسته اند با بازار محلی سازگار شده و موفق عمل کنند؛ در حالی که برخی دیگر به این درک نرسیده اند که راه اندازی این نوع MVNO لحظات سختی هم دارد.